Olejowanie włosów stało się już normą dla wielu kobiet. Oleje skutecznie zastąpiły stosowane do niedawna odżywki na bazie silikonów i sztuczne produkty do pielęgnacji włosów. Coraz chętniej sięgamy po naturalne składniki pielęgnacyjne. Jednym z nich jest dalekowschodni olejek kameliowy. Dlaczego warto przetestować olejek kameliowy?

WARTO PIELĘGNOWAĆ WŁOSY OLEJEM KAMELIOWYM, BO…

… jest naturalnym produktem pielęgnacyjnym

Olej kameliowy wytłacza się na zimno z nasion wiecznie zielonego krzewu kameliowego rosnącego na terenie Japonii oraz Chin. W sumie występuje pięć rodzajów tego krzewu, a ekstrakty każdego z nich mają odmienne działanie.

… wykorzystuje się go w pielęgnacji od wieków

Olejek kameliowy to tradycyjny produkt, który w krajach dalekowschodnich uznawany jest za najlepsze lekarstwo na wiele schorzeń oraz idealny produkt pielęgnacyjny. Olejek herbaciany to składnik wykorzystywany w tradycyjnych recepturach kosmetycznych.

… efekty można obserwować na głowach Azjatek

Olejek herbaciany od wieków króluje w pielęgnacji kobiet z Chin oraz Japonii. To sekret pięknych, zdrowych, lśniących i aksamitnie gładki włosów azjatyckich kobiet. Jeśli chcemy zobaczyć, jakie rezultaty przynosi stosowanie olejku kameliowego, to spójrzmy na nie.

… to bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych

Olejek kameliowy nazywany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu ze względu na podobny skład i właściwości. Olejek herbaciany jest mimo wszystko bardziej obfity w nienasycone kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, linolowy, stearynowy i arachidowy), a dodatkowo zawiera kompleks witamin i wielu składników odżywczych.

… można go stosować na wiele sposobów

Olej kameliowy można zażywać wewnętrznie jako lekarstwo, ale najczęściej stosuje się go w pielęgnacji zewnętrznej – na skórę całego ciała, włosy, cerę lub paznokcie. Najcenniejsze właściwości ma dla włosów, które można odżywiać olejem herbacianym na sucho, a mokro, przed myciem lub po, a także stosując go jako dodatek do innych kosmetyków.

… przynosi zaskakujące, wielowymiarowe efekty

Olej herbaciany jest niezwykle skutecznym i bezpiecznym produktem pielęgnacyjnym. Ochrania przed promieniowaniem UV, zapobiega utracie elastyczności, stymuluje wzrost włosów, eliminuje łupież i problem wypadania, odżywia włosy i zapewnia prawidłowy poziom nawodnienia.

5 Opinie