Mawia się, że olej amla to indyjski odpowiednik naszej kozieradki. Wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost, a do tego ma bardzo specyficzny zapach. Okazuje się, że kozieradka ma wiele wspólnego z agrestem indyjskim.

Nie bez przyczyny olej amla uznawany jest za jeden z najcenniejszych produktów wzmacniających włosy. Kochają go kobiety na całym świecie. Olej z owoców agrestu indyjskiego dopiero niedawno przywędrował do nas z Azji.

Doceniliśmy jego właściwości, które dotychczas znane były wyłącznie Hinduskom. Poznaj tej cenny olej do włosów.

Skąd się bierze olej amla?

Olej amla wytłacza się z drzewa o bardzo zgrabnych, zielonych kwiatach. Najwięcej oleju kryje się w owocach o kwaśnym i cierpkim miąższu. Z wyglądu przypominają dobrze znany nam agrest, stąd zwyczajowa nazwa tej rośliny – agrest indyjski.

Właściwości oleju amla

Amla świetnie znana jest w indyjskiej medycynie naturalnej. Jest najlepszym środkiem odmładzającym i naturalnym antyoksydantem. Do tego olej amla działa antybakteryjnie, a nawet przeciwwirusowo. Potrafi zniwelować stany zapalne, działa antyseptycznie i ściągająco. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry, choć nie tylko.

Czy wiesz, że?
Zawartość witaminy C w owocach amli odpowiada tej, którą mamy w dwóch cytrynach!

Olej amla zawiera bardzo dużo witamin, tanin i polifenoli. Wszystkie te składniki wykazują działanie antyoksydacyjne, dlatego olej amla sprawdza się jako substancja odmładzająca. W kosmetyce stosuje się go szczególnie do pielęgnacji skóry i włosów. To właściwości wzmacniające oleju amla są najlepiej znane, choć wszystkie części agrestu indyjskiego wykorzystuje się w leczeniu schorzeń włosów oraz skóry.

Jak działa olej amla na włosy?

  • wzmacnia cebulki zakorzenione w mieszkach włosowych,
  • łagodzi stany zapalne skóry głowy,
  • eliminuje łupież i zapobiega jego pojawianiu się,
  • zapobiega wypadaniu włosów, które stają się mocniejsze,
  • stymuluje wzrost włosów i przyspiesza pojawianie się baby hair,
  • nawilża i odżywia włosy, dzięki czemu są sprężyste i pełne blasku.

16 Opinie