Kiedy zapytamy o skuteczny i naturalny sposób na długie włosy, większość kobiet w pierwszej kolejności wymieni olejek rycynowy. Dlaczego? Z kilku prostych powodów – jest tani, jest wydajny, jest naturalny, jest bezpieczny i (co najważniejsze) jest skuteczny! Sprawdzamy, dlaczego olej rycynowy do włosów działa.

Warto chwilę pomyśleć o tym, jaki olej wybrać do pielęgnacji włosów. Biorąc pod uwagę swoje potrzeby i budżet, który nas ogranicza, z łatwością wybierzemy idealny olej roślinny dla siebie.

Popularniejszym i jednym z uniwersalnych jest nierafinowany olej rycynowy. Dlaczego?

1. Cena oleju rycynowego nie jest wysoka, a każdy chętnie sięga po to, co tańsze.
2. Olej rycynowy pobudza wzrost włosów, a raczej każdy chce mieć dłuższe włosy.
3. Stosowanie oleju rycynowego nie ogranicza się tylko do pielęgnacji włosów.

Bogactwo witamin

Olejek rycynowy dobrej jakości to bogate źródło witamin, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie raz słyszy się o kuracjach witaminizujących dla włosów, więc w pełni uzasadnione wydaje się wykorzystanie właściwości oleju rycynowego i pielęgnowanie włosów właśnie nim. Olej rycynowy do włosów świetnie zwalczy niedobory witamin, a w konsekwencji ogranicza problem wypadania włosów.

Pobudzanie mikrokrążenia

Bardzo wiele zależy od tego, jak dobrze ukrwione są cebulki włosów. Im lepiej zakorzenione, tym mocniejszy i grubszy włos. Wcieranie naturalnego oleju rycynowego we włosy i skórę głowy sprawia, że cyrkulacja krwi w mieszkach włosowych się zwiększa, a to sprawia, że do włosa dociera więcej składników odżywczych z krwiobiegu. Naturalny olej rycynowy to najlepszy sposób na wzmocnienie cebulek włosów.

Dogłębne nawilżanie

W kwestii pielęgnacji włosów najwięcej mówi się o nawilżaniu. Nic dziwnego, bo im lepiej nawodnione komórki, tym dłużej zachowują młodość. Olej rycynowy dobrej jakości świetnie nawilża skórę głowy oraz włosy – tym samym poprawia ich wygląd, eliminuje problem przesuszenia oraz łamliwości.

Przeciwko grzybom i bakteriom

Nie należy zapominać też o właściwościach antyseptycznych i przeciwgrzybicznych oleju rycynowego. Stosowanie go na włosy ograniczy ewentualne stany zapalne skóry głowy, a więc włosy będą w lepszej kondycji. Ze względu na te właściwości olejek rycynowy działa także przeciwłupieżowo.

17 Opinie