Czym jest olejek szafranowy?

Olejek szafranowy zwany inaczej olejkiem z krokosza barwierskiego (pochodzi w wytłaczania na zimno nasion wspomnianej rośliny). Olej krokoszowy jest bardzo cennym i unikatowym olejkiem, znanym i cenionym już w czasach starożytnych (uważany był wówczas za luksusową substancję, której mógł używać wyłącznie faraon).

Co zawiera olejek szafranowy?

Olejek szafranowy jest cennym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega – 6 (około 75 – 80% kwasu linolowego), który świetnie zregeneruje, odżywi i nawilży włosy niskoporowate. Olejek szafranowy zawiera również dużą dawkę witaminy E, czyli tej, która spowalnia procesy starzenia się włosów i odpowiada za ich wzrost, zapobiegając jednocześnie wzmożonemu wypadaniu włosów.

Jak działa olejek szafranowy na włosy?

Olejek szafranowy przede wszystkim wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu, zwiększa blask i witalność włosów oraz sprawia, że kosmyki wolniej się starzeją.

Olejek z krokoszowy sprawia, że włosy przestają się łamać, stają się elastyczne i odpowiednio nawilżone.

Co więcej – regularne stosowanie olejku szafranowego na skórę głowy sprawi, że procesy zachodzące na jej powierzchni uregulują się – a to skutkuje czystą, zadbaną skórą, która nie przesusza się, ani nie przetłuszcza nadmiernie. Zdrowa skóra głowy i mocne, zadbane cebulki włosów to podstawa pielęgnacji, bez której włos nie odzywka dobrej kondycji.

Olejek szafranowy nie tylko regeneruje włosy, ale również ochrania przed wysokimi temperaturami i zapobiega wnikaniu toksyn do ich wnętrza. Zapewni więc kompleksową ochronę i regenerację włosów – od nasady aż po same końce.

4 Opinie