Czy znasz olejek do opalania, który można stosować też na włosy? To naturalny olej z orzechów makadamia – bezpieczny dla alergików, idealny do każdego typu skóry głowy, świetny dla włosów zniszczonych. Niesamowite właściwości oleju makadamia znane są już na całym świecie. Dowiedz się o nim więcej.

Olej makadamia stosuje się głównie w problemach ze skórą atopową, łuszczącą się i wrażliwą. Najczęściej spotyka się go w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała np. kremach. Nie oznacza to, że nie można stosować go na włosy. Wręcz przeciwnie – należy to robić!

Olej makadamia – jakie ma właściwości?

Zawiera sporo kwasów omega, lecytynę, minerały i witaminy, które chronią komórki przed przedwczesnym starzeniem się. Do tego naturalny filtr UV, który przydaje się w prażącym słońcu nie tylko skórze, ale również narażonym na działanie promieni słonecznych włosom. Najważniejsze jest jednak, że olej makadamia do włosów sprawdza się dlatego, że zawiera jedyny w swoim rodzaju kwas oleopalmitynowy z grupy omega-7.

To rzadko spotykany w olejach roślinnych kwas tłuszczowy, który jest głównym składnikiem sebum wytwarzanego przez mieszki włosowe.

Olej makadamia do włosów wysokoporowatych

Naturalny olej z orzechów makadamia świetnie sprawdzi się na włosach wysokoporowatych, czyli bardzo zniszczonych. To silnie regeneracyjny produkt pochodzenia roślinnego, który zapewnia odbudowę i wzmocnienie nawet najbardziej osłabionych włosów. Nie przetłuszcza włosów tak bardzo, jak inne oleje, bo świetnie wchłania się w skórę. Nałożony w racjonalnej ilości świetnie wchłania się i „znika” we włosach. Dlatego bywa nazywany znikającym olejem.

Jak działa?

  • uzupełnia zapotrzebowanie mieszków włosowych w składniki odżywcze,
  • wzmacnia włosy od nasady po końcówki,
  • działa pośrednio nawilżająco, ponieważ zapobiega utracie wilgoci,
  • przyspiesza suszenie włosów suszarką,
  • ułatwia absorpcję farb do włosów i wzmacnia efekt koloryzacji,
  • reguluje prace gruczołów łojowych i wydzielanie sebum.

13 Opinie