Eteryczne olejki roślinne to zazwyczaj najlepsi przyjaciele w kąpieli lub zimowymi wieczorami, kiedy marzymy tylko o zapaleniu zapachowej świeczki i dodaniu aromatu kilkoma kroplami pachnącego olejku. Co ciekawe, olejki eteryczne świetnie sprawdzają się też w kosmetyce, choć oczywiście nie wszystkie. Jednym z olejków, które nadają się do codziennej pielęgnacji jest olejek rozmarynowy.

Jak stosować rozmaryn w pielęgnacji włosów?

#1 Odpowiednio dobierz olejek eteryczny do potrzeb!

Nie ma się co oszukiwać, nawet najlepszy olejek nie sprawdzi się na każdych włosach, a dobranie rodzaju oleju do pielęgnacji jest równie kluczowe, co wybranie metody pielęgnacji włosów. Olej rozmarynowy jest o tyle wdzięcznym ekstraktem do włosów, że sprawdzi się niemal na każdej głowie. Najbardziej polecany jest do pielęgnacji włosów problematycznych, którym towarzyszy łupież, przetłuszczająca się i problematyczna skóra. Mniej skuteczny będzie na suchej skórze, jednak nie wyklucza się jego stosowania także na innych rodzajach włosów.

#2 Nigdy nie stosuj samego olejku eterycznego!

Olejki eteryczne są o tyle niewdzięczne, że potrafią bardzo mocno przesuszać włosy oraz skórę, dlatego tak bardzo ważne jest, aby stosować je w połączeniu z bazowym olejem. Eteryczny olejek rozmarynowy najlepiej czuje się w połączeniu z olejem pomarańczowym, sosnowym, miętowym, lawendowym lub z drzewa herbacianego. Mimo wszystko najlepszą bazą do jakichkolwiek mieszanek pielęgnacyjnych na włosy będzie olej jojoba, który zapewni bezpieczne i dogłębne nawilżenie komórek, którym nie zaszkodzi wówczas eteryczny olej z rozmarynu.

#3 Zaufaj właściwościom oleju rozmarynowego!

Jeśli decydujesz się na użycie oleju rozmarynowego w pielęgnacji włosów to nie stosuj równocześnie innych olejów (szczególnie eterycznych), oczywiście nie wliczając w to wybranego na bazę oleju roślinnego. Mając w planach pobudzenie wzrostu włosów nakładaj na skórę głowy i wcieraj w nią wyłącznie olejek rozmarynowy i nie mieszaj go z innymi olejami o podobnym działaniu np. rycynowym. Olejek z rozmarynu to naprawdę skuteczny olej do pielęgnacji włosów o wielu właściwościach, a mieszanie go ze zbyt dużą ilością olejów może ograniczyć jego działanie.

4 Opinie