Olejek roucou wytwarzany jest z nasion drzewa Roucou, nazywanego także Arnotą Właściwą. Roślina występuje w Ameryce Południowej, gdzie do dziś wykorzystuje się czerwony barwnik pochodzący z jej owoców jako środek odstraszający owady i chroniący skórę przed słońcem. Roucou używany jest również do produkcji kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Ekstrakt lub olejek roucou jest często stosowany jako dodatek do szamponów, odżywek i maseczek.

Popularność olejku i jego świetne działanie wiążą się między innymi ze składnikami owoców. Zawierają one aminokwasy, kwas salicylowy, magnez, wapń. Co pielęgnacja olejkiem roucou daje włosom i skórze głowy? Produkt posiada działanie zwalczające wolne rodniki. Tym samym zapobiega przedwczesnemu siwieniu i nadmiernemu wypadaniu włosów oraz osłabieniu cebulek włosowych. Chroni włosy i skórę głowy przed działaniem promieni słonecznych i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podczas regularnie przeprowadzanej kuracji regeneruje uszkodzoną strukturę wewnętrzną włosów i przyspiesza odbudowę komórek skóry głowy. Posiada działanie antybakteryjne i łagodzące. Zapobiega powstawaniu podrażnień, redukuje łupież i ogranicza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Ułatwia rozczesywanie włosów, przyspiesza suszenie i sprawia, że włosy stają się bardziej podatne na modelowanie i układanie. Przeciwdziała puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki lekkiej konsystencji włosy nie są obciążone, a produkt szybko wchłania się we włosy i skórę głowy.

Aplikacja olejku roucou jest bardzo łatwa. Kosmetyk polecany jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, niezależnie od ich porowatości, zniszczenia i typu skóry głowy. Jak nakładać olejek roucou? Na wilgotne i czyste włosy nanieś kilka kropel produktu, a następnie dokładnie wetrzyj w pasemka, zaczynając od nasady; nie zapomnij o końcówkach. Aby kosmetyk mógł działać lepiej i szybciej, na głowę załóż ręcznik i odczekaj około godziny. Po upływie tego czasu umyj włosy szamponem bez zawartości SLS. Włosy pozostaw do wyschnięcia, a potem nałóż na nie odżywkę bez spłukiwania. Podobnie będzie wyglądała aplikacja przeprowadzona na suche włosy. Pamiętaj jednak, żeby głowę dokładnie umyć, a włosy wysuszyć chłodnym powietrzem. Zajmie ci to więcej czasu, ale nie zniszczysz pasemek, a łuski włosowe będą cały czas domknięte.

2 Opinie