Długie i piękne włosy to cel, który obiera sobie wiele kobiet, choć niewiele z nich zna skuteczne sposoby na to, jak dojść do niego szybko i bez strat. Jeśli jesteś jedną z nich, koniecznie przeczytaj ten wpis – dowiesz się z niego, jak przyspieszyć wzrost włosów na pięć sposobów.

Jedno z najczęściej powtarzanych w salonach fryzjerskich pytań brzmi: „jak przyspieszyć wzrost włosów?”. Nic dziwnego, że w sieci tak ogromną popularność zyskują poradniki na temat tego, jak sprawić, że włosy urosną 10 cm w ciągu miesiąca. Warto pomyśleć jednak realnie, bo tak szybki przyrost nie jest możliwy. Co nie oznacza, że nie da się przyspieszyć wzrostu włosów. Da się i to całkiem skutecznie m.in. za pomocą poniższych pięciu sposobów.

5 SPOSOBÓW NA PRZYSPIESZENIE WZROSTU WŁOSÓW

1. Wcierki do włosów

Najskuteczniejszy sposób na przyspieszenie wzrostu włosów to stosowanie wcierek – tych z alkoholem, bezalkoholowych, domowych, każdych! Skuteczność wcierek do włosów wynika z tego, że działają w skórze głowy, a więc tam, gdzie rozgrywa się całe życie włosów. Wzmacniają cebulki włosów i pobudzają je do efektywniejszej pracy, dzięki czemu wzrost włosa jest szybszy. Warto jednak dobierać takie wcierki, które naprawdę mogą przyspieszyć wzrost, bo zawierają cenne dla włosów składniki odżywcze. Najlepsze wcierki na porost włosów to:

  • wcierka z czarnej rzepy,
  • bursztynowa wcierka do włosów,
  • wcierka łopianowa,
  • wcierki ziołowe z pokrzywą i skrzypem.

2. Masaż i metoda inwersji

Jeśli już przy wcierkach jesteśmy, warto powiedzieć co nieco o masażu skóry głowy. Ich sekret kryje się bowiem w tym, że podczas wcierania produktu w skórę głowy pobudzane jest mikrokrążenie i do cebulek dociera więcej składników odżywczych potrzebnych do wzrostu. Masaż skóry głowy jest więc kluczowy.

Jak przyspieszyć wzrost włosów najlepiej? Warto posiłkować się tutaj metodą inwersji. Chodzi o masowanie skóry, a także mycie włosów z głową w dół – w tej pozycji więcej krwi spływa do miejsc, w których ukorzenione są włosy, a więc cała pielęgnacja jest dużo skuteczniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że samo opuszczanie głowy nic nie da, a metoda inwersji jest tylko jednym z pomocnych zabiegów.

3. Dieta i suplementacja

Bardzo dużo zależy też od tego, jakie składniki dostarczamy do organizmu z pożywieniem. Zrównoważona, zdrowa, bogata w makro– i mikroelementy dieta to podstawa rozmów o szybkim wzroście włosów. Jeśli jesteśmy zdrowi, to nasze włosy są mocne i piękniejsze. Jeśli natomiast chorujemy i jesteśmy osłabieni, to potencjał wzrostu naszych włosów też spada.

Jakich składników odżywczych potrzebują nasze włosy, aby rosnąć szybciej? Przede wszystkim cynku, krzemu, witaminy A, witamin z grupy B m.in. biotyny, a także zdrowych kwasów omega. Znajdziemy je w produktach zbożowych, świeżych owocach i warzywach, a także rybach.

4. Regularne picie drożdży

W nawiązaniu do tego, że warto myśleć o odżywianiu od środka, doskonały sposób na przyspieszenie wzrostu włosów to również picie drożdży. Są bogate w antyoksydanty, cenne witaminy (z grupy B oraz E). Tego typu kurację warto zastosować raz na jakiś czas – drożdże pije się bowiem przez maksymalnie 3 miesiące, a następnie trzeba je odstawić, aby organizm mógł usunąć nadmiar witamin. Jak przygotować drożdże do picia? Wystarczy zalać małą porcję drożdży (50 g) we wrzątku, przestudzić i wypić. Powtarzać codziennie.

5. Olejowanie skóry głowy

Na koniec olejowanie skóry głowy, czyli najpopularniejszy sposób na przyspieszanie wzrostu włosów. Olejek, po który sięgamy najczęściej w przypadku, gdy chcemy wzmocnić włosy, to olej rycynowy. Znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i rozwiązywania problemów skórnych typu łupież, świąd itp. Wcierany w skórę głowy regularnie jest też w stanie wzmocnić cebulki i przyspieszyć wzrost włosów.