Orzeszki cedrowe są cennym źródłem witamin i minerałów, które niezbędne są włosom problematycznym. To dlatego olej z sosny syberyjskiej (in. olej cedrowy) sprawdza się w pielęgnacji włosów z łupieżem, przetłuszczających się i wypadających.

Poznaj magiczne właściwości olejku cedrowego wprost z syberyjskich lasów.

Czemu kobiety doceniają olej cedrowy dopiero teraz? Dotychczas popularny był tylko w niektórych rejonach Rosji, gdzie w jednych z najczystszych lasów rosną sosny syberyjskie. Właśnie w szyszkach tych drzew ukryte są sporej wielkości nasiona, które w większości składają się z oleju.

Olej cedrowy – składniki

Naturalny olej cedrowy to źródło niezbędnych w pielęgnacji włosów i skóry składników odżywczych. Znajdziemy w nim komplet witamina – duże ilości E, F, A, nieco mniej D i tych z grupy B. Wspierają je mikroelementy (magnez, mangan, żelazo, miedź, fosfor, jod) oraz 19 najważniejszych dla włosów aminokwasów i kwasów tłuszczowych.

Jakie właściwości ma olej cedrowy?

Olej cedrowy idealnie sprawdza się w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Świetnie się wchłania, a jego przyjazna formula wnika do wnętrza komórek i zapewnia działanie od wewnątrz. Nie jest drażniący i obciążający. To dlatego olej cedrowy do włosów można stosować nie tylko na ich długości, ale również u nasady. Kompleksowe olejowanie jest wskazane, bo olej cedrowy:

  • działa przeciwzapalnie – świetnie rozprawia ze wszystkimi niekorzystnymi zmianami skórnymi, które mogą powodować także osłabienie włosów;
  • reguluje wydzielanie sebum – kontroluje poziom wydzielanego z gruczołów łoju, który jest przyczyną stanów zapalnych i przetłuszczania się włosów;
  • usprawnia rozwój – powoduje odżywienie i wzmocnienie komórek organizmu, co skutkuje zdrowymi i silnymi włosa, które rosną dłuższe i bardziej elastyczne;
  • zapewnia ochronę – neutralizuje szkodliwe działanie toksyn i innych czynników szkodliwych, które mogą osłabiać włosy i zaburzać ich prawidłowy rozwój;
  • hamuje rozwój grzybów i bakterii – neutralizuje pH skóry głowy i oczyszcza ją, dlatego dzięki niemu bardzo łatwo pozbyć się łupieżu i zapobiegać jego nawrotom.

Podsumowując, olej cedrowy to świetny środek odmładzający. Hamuje procesy starzenia się komórek organizmu, odżywia i nawilża skórę, a także wzmacnia włosy. Pobudza ich wzrost, zapewnia im blask i elastyczność, a także eliminuje najpoważniejsze problemy. Olej cedrowy to skuteczny środek przeciwłupieżowy, który zapobiega także przetłuszczaniu się włosów.

6 Opinie