Olejek winogronowy wytwarza się z pestek winogron w procesie tłoczenia na zimno. Płyn nie jest poddawany rafinacji, dzięki czemu zachowuje wszystkie właściwości i składniki. Aby służył nam jak najdłużej, należy przechowywać go w odpowiednich warunkach, czyli w oryginalnym opakowaniu oraz w suchym i zacienionym miejscu.

Olejek winogronowy polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Mogą używać go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z pewnością każdemu pomoże uzyskać piękne włosy i poradzić sobie z chorobami skóry głowy.

Efekty stosowania

Olejek z pestek winogron posiada działanie łagodzące i regenerujące. Pomaga w walce z łupieżem, łuszczycą, nadmiernym wydzielaniem sebum i przetłuszczającymi się włosami. Poza tym, produkt reguluje pracę gruczołów łojowych i zapewnia skórze głowy naturalne pH. Olejek winogronowy zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Chroni także włosy i skórę głowy przed promieniowaniem słonecznym, uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi, częstymi zabiegami fryzjerskimi (farbowanie, suszenie, prostowanie). Kosmetyk otacza każdy włos nawilżającą powłoczką, która zapewnia dodatkowo wygładzenie i nabłyszczenie.

Produkt pomaga rozczesywać i modelować włosy, a do tego ujarzmia nawet najbardziej niezdyscyplinowane pasemka.

Jak należy stosować olejek winogronowy?

Kosmetyk można nanosić zarówno na suche, jak i mokre włosy. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów krótkich i długich, gęstych i cienkich lub prostych i kręconych, i to niezależnie od porowatości. Olejek winogronowy można także kupić po to aby dodać go do naszych ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych i taką mieszankę nakładać na włosy. Produkt dobrze poradzi sobie z rozdwojonymi końcówkami, zabezpieczy je przed przesuszeniem i otarciami o ubranie. Olejek z pestek winogron wykorzystać można do olejowania włosów. Zaaplikować go można na skórę głowy i całe pasemka. Masaż poprawi ukrwienie, wzmocni cebulki i mieszki włosowe oraz przyspieszy absorbcję składników odżywczych zawartych w olejku. Zaraz po zabiegu olejowania na głowę zakłada się foliowy czepek i ręcznik, pod którymi wytworzy się ciepło, polepszające absorbcję substancji aktywnych. Po upływie około godziny włosy należy dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia.

11 Opinie