Były już maseczki i odżywki, było mycie głowy metodą OMO, były i inne sposoby pielęgnowania włosów. Nadszedł czas, aby wypróbować olejowe kąpiele włosów. To nic innego jak olejowanie włosów. A wykorzystać do nich można olejek tamanu. Jak poprawnie przeprowadzić tan zabieg i jakie efekty nam przyniesie?

Olejek tamanu znany jest ze swoich leczniczych i kosmetycznych właściwości. Wykorzystywany jest w medycynie ludowej, ajurwedzie. Stosuje się go także do pielęgnacji włosów oraz skóry ciała, twarzy i głowy. Zawiera wiele niesamowitych składników, wśród których znajdziemy między innymi kwasy tłuszczowe odpowiedzialne za prawidłowe odżywienie i nawilżenie głębszych partii skóry i wewnętrznych struktur włosów.

Olejek tamanu przydaje się także w leczeniu stanów zapalnych skóry, pomaga w walce z niektórymi chorobami dermatologicznymi oraz polepsza ogólną kondycję skóry i włosów.

Jak wykonać olejową kąpiel dla włosów?

Zabieg wygląda dokładnie tak samo, jak olejowanie włosów. Zanim przystąpimy do aplikacji olejku tamanu, bardzo dokładnie należy umyć głowę i oczyścić ją z sebum, kurzu i złuszczonego naskórka, które zebrały się w ciągu dnia. Następnie delikatnie odsącz włosy z nadmiaru wody; użyj do tego papierowego ręcznika. Włosy muszą być wilgotne, aby olejek tamanu lepiej się na nich rozprowadził. Do zabiegu wystarczą dwie duże łyżki kosmetyku. Wetrzyj go w całą długość włosów; nie zapomnij o skórze głowy. Nieco więcej olejku tamanu możesz nałożyć na końce pasemek. Świetnym pomysłem będzie masaż skóry głowy, który poprawi krążenie krwi, wzmocni mieszki włosowe, zrelaksuje i odpręży oraz przyspieszy wchłanianie się substancji odżywczych. Włosy pokryte olejkiem tamanu zapleć w warkocz lub zwiąż w koczek. Na głowę załóż foliowy czepek i ręcznik lub zimową czapkę. W ten sposób wytworzy się ciepło, dzięki któremu pory skóry otworzą się, a substancje aktywne szybciej przenikną w głąb skóry głowy. Po upływie około godziny włosy dokładnie umyj delikatnym szamponem, czyli takim, który nie zawiera SLS lub SLES. Włosy pozostaw do wyschnięcia lub użyj suszarki z zimnym powietrzem.

Jakie efekty przyniesie olejowanie włosów olejkiem tamanu?

Dzięki temu zabiegowi włosy będą piękniejsze i bardziej błyszczące, a skóra głowy – zdrowsza i ukojona. Olejek tamanu wygładza, nawilża, pomaga rozczesywać pasemka i modelować każdy rodzaj fryzury. Zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem się, przesuszeniem oraz uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Chroni przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, promieniowaniem słonecznym, słoną i chlorowaną wodą oraz wysuszającymi substancjami zawartymi w produktach myjących i koloryzujących (SLS, amoniak). Ponadto, olejek tamanu reguluje pracę gruczołów łojowych, eliminuje łupież, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, a skórze głowy zapewnia naturalne pH. Produkt pomaga w walce z niektórymi chorobami skóry głowy, takimi jak łuszczyca, bardzo suchy i podrażniony naskórek, poważne stany zapalne.

2 Opinie