Czy wiesz, ze odżywianie włosów może być łatwe, szybkie i przyjemne? Jeśli Twoje włosy nie tolerują tradycyjnych odzywek, są cienkie i łatwo ej przeciążyć, lub jeśli czujesz, że włosy w ciągu dnia potrzebują dodatkowej porcji ochrony bądź pielęgnacji – postaw na siłę delikatny, lekkich, ale niezwykle silnych i skutecznych odzywek do włosów w sprayu. To hit, który pokochało już wiele (również sławnych) głów. Poznaj 5 powodów, dla których warto wymienić Twoją tradycyjną odzywkę na lekką, dwufazową odzywkę w sprayu.

Odżywki do włosów w sprayu – 5 powodów, dlaczego warto je stosować

Są szybkie w użyciu

Żaden inny kosmetyk do włosów nie jest tak komfortowy w użyciu, jak odżywka w sprayu. Po prostu rozpylasz ją na włosach, a ona robi swoje – rewitlizuje, regeneruje, nabłyszcza, wzmacnia oraz chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych: wysokie temperatury, mróz, promieniowanie UV, smog, toksyny w powietrzu.
Użycie odżywki do włosów w sprayu to tylko kilkanaście sekund, a ochrona i pielęgnacja włosa – długotrwała. Ponadto odzywkę możesz też stosować w ciągu dnia, nie tylko na wilgotne włosy po myciu.

Nie przeciążają włosów

Odżywka do włosów ma jeszcze jedną zaletę: przy całej swej skuteczności i sile działania, nie przeciąża włosów. Jest oparta na wodnej, lekkiej formule, która bez problemu dociera w głębsze warstwy włosa. Dobra odżywka do włosów w sprayu może działać mocniej niż tradycyjna, która w dodatku jest często zbyt mocno okluzyjna, czyli niepotrzebnie osadza się na włosach w takiej ilości, która je przeciąży. Dlatego taka odżywka jest idealna dla włosów cienkich i delikatnych, grubych, bez objętości, które łatwo przeciążyć, a także dla przetłuszczających się, które od tradycyjnych odzywek szybciej tracą świeżość i lekkość.

Działają mocniej we wnętrzu

Odżywki w sprayu są skomponowane tak, by mogły swobodnie wnikać w głębsze warstwy włosa. A ich działanie jest długotrwałe, bo nie spłukujemy ich od razu z włosów, lecz zostawiamy i pozwalamy, by przez cały czas odżywiały włosy. To daje silniejszą pielęgnację, lepsze efekty i po prostu piękniejsze włosy!

Możesz je stosować tak często, jak chcesz

To kolejny, niezaprzeczalny plus odżywek do włosów w sprayu – te tradycyjne stosujemy tylko podczas mycia włosów, spłukujemy, a później włosy i tak zostawiamy „same sobie”, czyli bez żadnej opieki. Tymczasem odżywka, która możemy rozpylić na suchych lub wilgotnych włosach, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia to maksimum ochrony i poprawy kondycji włosów.

Pomagają w stylizacji

Odżywka w sprayu ułatwia stylizację: natychmiast wygładzi niesforne kosmyki, pomoże je ujarzmić, sprawi, że włosy nie będą się puszyć, a fryzura nabierze blasku i stanie się piękna bez konieczności stosowania wysuszającego lakieru czy żelu do włosów. Jeśli chcesz mieć zdrowe i zadbane włosy, jak najczęściej wybieraj odżywki do włosów, które je także stylizują, a jak najrzadziej sięgaj po lakiery, żele czy pasty do stylizacji, które niestety zawierają sporą ilość ciężkich silikonów lub niszczące alkohole.