Lekko żółty, bardzo delikatny olej pachnący świeżymi orzechami. Odporny na wysokie temperatury i świetnie współgrający z włosami o średniej porowatości (problematycznymi). Przedstawiamy olej moringa. Idealny do pielęgnacji włosów, choć nie tylko.

Olej moringa wytłacza się na zimno z nasion tzw. drzewa długowieczności. Roślina ta znana jest jako zbiór najcenniejszych wartości odżywczych, które skumulowane są w jej nasionach. To właśnie z tych nasion wytłacza się olej moringa o świetnych właściwościach pielęgnacyjnych, a nawet leczniczych.

Skład oleju moringa. Co w sobie kryje?

Jeśli szukasz jednego z lepszych olejków pielęgnacyjnych, które pomogą w nawilżeniu i zmiękczeniu włosów to sięgnij po naturalny olej moringa. To cudowny specyfik, który zawiera nawet siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcza, więcej witaminy A niż marchew, żelaza niż szpinak, a białka niż mleko.

To sprawia, że olej moringa stosuje się w kosmetyce jako:

– skuteczny środek antybakteryjny,
– substancja przeciwdziałająca starzeniu się,
– nawilżająco-odżywczy olejek,
– regulator wydzielania sebum w skórze,
– substancja łagodzą podrażnienia,
– środek ułatwiający stylizację włosów.

Jak działa olej moringa do włosów?

Najlepsze substancje odżywcze, minerały, witaminy i wiele dodatkowych składników kryje się w oleju z nasion drzewa moringa. To dzięki nim ten olejek idealnie spisuje się w pielęgnacji włosów średnioporowatych, czyli nieco zniszczonych, suchych i osłabionych. Nakładany na włosy zapewnia im pielęgnację od zewnątrz, a olejowanie skóry głowy wpływa na wzmocnienie cebulek. Olej moringa przede wszystkim:

– nawilża, odżywia i ochrania,
– zapobiega utracie wody,
– aktywizuje procesy regeneracyjne,
– łagodzi stany zapalne skóry,
– zapobiega wypadaniu włosów,
– pomaga w walce z łupieżem.

7 Opinie