Czym jest olejek morelowy?

Olejek morelowy otrzymywany jest w procesie tłoczenia na zimno pestek znanego wszystkim owocu moreli. Jako środek do pielęgnacji włosów olej powinien być nierafinowany (czyli nieoczyszczony) – dzięki temu zachowa wszystkie witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, które będą mogły swobodnie wnikać we włosy.

Dlaczego powinno się używać olejków na włosy?

Naturalne olejki to najlepsze, co możesz wybrać do pielęgnacji włosów. Tylko one są w stanie dogłębnie odżywić i zregenerować zarówno włosy, jak i skórę głowy oraz cebulki. Działają tam, gdzie znajduje się źródło problemu z włosami, podczas gdy balsamy lub odżywki do włosów działają jedynie powierzchownie. Olejek morelowy jest jednym z lepszych olejów do pielęgnacji włosów, a w dodatku cechuje się cudownym, delikatnym zapachem. Ze względu na przewagę kwasu oleinowego z grupy omega – 9 olejek morelowy jest przeznaczony do włosów o średniej porowatości.

Co zawiera olejek morelowy?

Olej morelowy zawiera koło 66% kwasu oleinowego, z grupy omega – 9. Dzięki temu jego cząsteczki idealnie wpasują się w strukturę włosów średnioporowatych, które mają lekko odgięte łuski od łodygi włosa. Takie kosmyki wymagają pielęgnacji za pomocą olejków z grupy omega – 7 lub omega – 9. Co więcej: olej z pestek moreli zawiera witaminy A, B, i E. Witamina E jest zwana witaminą młodości. Bez niej włosy słabłyby, wypadały i traciły gęstość. Witamina A zapewnia włosom szybszy wzrost i ich wzmocnienie.

Witaminy z grupy B jest jedną z istotniejszych witamin do włosów, gdyż jej niedobór powoduje łysienie, kruchość włosów i utratę połysku.

Jak działa olej morelowy na włosy?

Dzięki obecności kwasów jednonienasyconych oraz trzem cennym witaminom olejek morelowy regeneruje i wzmacnia włosy, ochraniając je przed niekorzystnymi czynnikami klimatycznymi. Nabłyszcza, nawilża i dba o zdrową skórę głowy. Utrudnia ponadto wnikanie toksynom ze środowiska do wnętrza włosów. Olejek morelowy sprawia, że włosy zyskują siłę i piękny wygląd, oraz rosną zdrowsze.

6 Opinie