Olejek brahmi to jeden z produktów, które stosuje się w ajurwedzie. Indyjska medycyna naturalna ma odpowiedzi niemal na każdy problem, także ten z włosami. Olej brahmi to sposób, aby pozbyć się problemy nadmiernie wypadających włosów i łysienia. Jak działa?
Bacopa monnieri in. brahmi to cenne zioło, które ma kluczowe właściwości w pielęgnacji. Stymuluje powstawanie nowych białek, które budują naszą skórę i włosy. Działa przeciwzapalnie i rewelacyjnie sprawdza się jako antyoksydant. Hamuje procesy starzenia się komórek, wspomaga regenerację i pobudza odnowę komórkową, co przekłada się na zdrowie i piękno.
Olej brahmi. Co zawiera?
Z reguły indyjskie olejki do włosów są dużo bogatsze w cenne składniki odżywcze. W przypadku brahmi można mówić o całym zestawie substancji pielęgnacyjnych i leczniczych. Naturalny olej brahmi zawiera m.in. saponiny, fitosterole i flawanoidy. Dzięki tym i wielu innych składnikom odżywczym zapewnia włosom zdrowie i siłę.
Nie bez powodu brahmi jest jednym z najczęściej stosowanych w ajurwedzie (tradycyjnej medycynie Indii) ziół.
Właściwości oleju brahmi to:
– działanie antyoksydacyjne i odmładzające,
– odnowa komórkowa włosów,
– zahamowanie negatywnych skutków starzenia się,
– łagodzenie stanów zapalnych skóry,
– stabilizowanie struktur błon komórkowych.
Czy olej brahmi nadaje się na włosy?
Mawia się, że naturalny olej brahmi to idealny środek polepszający pamięć i koncentrację. Jednak oprócz rozjaśniania umysłu działa też świetnie jako środek pielęgnacyjny. Często stosowany jest w pielęgnacji włosów, żeby zapewnić im wzmocnienie i pobudzić ich wzrost. To idealny olej na wypadające włosy, ponieważ zapobiega ich nadmiernej utracie. Regularne wcieranie olejku brahmi we włosy i skórę głowy sprawia, że cebulki ukorzeniają się lepiej, a włosy przestają być tak łamliwe. Olej brahmi to sposób na łysienie. Niweluje te i inne skutki starzenia się komórek skóry głowy, co zawsze przekłada się na osłabienie włosów.
Czy ktoś wgl potwierdził, że to działa na wypadanie włosów? Mam problem z łysieniem androgenowym i może w Indiach kryje się jego rozwiązanie
To indyjskie zielsko nadaje chyba taki okropny zapach tym wszystkim ajuwerdowskim kosmetykom. Cuchną niemiłosiernie, błee :/ Ale za to działają genialne i de facto po nich mi włosy zaczęły rosnąć jak szalone!
ajurwedyjskim*
Lepszy niż rycynowy?! Nie wierzę.