Wyjątkowo bogaty skład, bardzo dobre recenzje, tradycyjne receptury, oryginalne wyciągi roślinne – to cechy charakterystyczne indyjskich olejów do pielęgnacji włosów. Regularne stosowanie tradycyjnych olejków na bazie bliskowschodnich roślin może przynieść zaskakująco dobre efekty.

Dziś porównamy dwa najpopularniejsze indyjskie olejki wykorzystywane w codziennej pielęgnacji włosów – Sesa oraz Bhringraj.

Cena, dostępność, opakowanie

Oba produkty dostępne są w podobnych cenach. Raczej nie dostaniemy ich w drogeriach, ale w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych z łatwością kupimy zarówno olej Sesa i olej Bhringraj. Bhringraj ma bardziej funkcjonalne opakowanie – niewielki otwór pozwala na precyzyjną aplikację niewielkiej ilości oleju, a przezroczysta butelka daje możliwość kontrolowania ilości olejku Bhringraj, który nam pozostał. Sesa ma nieprzezroczyste opakowanie i bardzo duży otwór, przez który może wylać się zbyt dużo produktu jednorazowo.

Zapach, konsystencja, wydajność

Olejek Bhringraj ma przyjemny zapach z nutą cytrusowo-ziołową, który jest mniej intensywny niż w przypadku Sesy. Druga z marek popisała się intensywnością aromatu, jednak jego zapach może być mdlący, a nawet wywoływać bóle głowy. Oba oleje mają stałą konsystencję i dopiero po podgrzaniu (w kąpieli wodnej, po umieszczeniu w ciepłym miejscu lub w mikrofalówce) można nakładać go na włosy. Oba oleje mają zielony kolor, choć olejek Bhringraj ma ciemniejszy odcień. Ze względu na dozownik to Bhringraj jest wydajniejszy.

Zawartość olejów (skład)

Składy obu olejków roślinnych są wyjątkowo podobne do siebie. W oleju do włosów Bhringraj znajdziemy: ekstrakt z hinduskiej rośliny bhringraj stymulującej wzrost, wzmacniający wyciąg z brahmi, uelastyczniający indyjski olej amla, silnie nawilżający olej kokosowy, odżywiającą i lekko przyciemniającą hennę, drzewo sandałowe o właściwościach pielęgnacyjnych oraz hamującą wypadanie włosów kozieradkę. W Sesie znajdują się tylko dwa oleje z indyjskich roślin: brahmi i bhringraj. Nieco więcej znajdziemy tam natomiast odżywczych olejów, m.in. sezamowy, z kiełków pszenicy, cytrynowy i (podobnie jak w oleju Bhringraj) kokosowy.

Właściwości, działanie

Olejek Bhringraj jest o wiele bezpieczniejszym olejem roślinnym, który nie podrażnia skóry i nie powoduje np. wypadania włosów (jak Sesa). Oba oleje bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji włosów – nabłyszczają je, wygładzają, ułatwiają rozczesywanie i zapewniają zdrowy wygląd. Tylko olej Bhringraj rzeczywiście przyspiesza wzrost włosów, po jego użyciu pojawia się dużo baby hair, a problem wypadania włosów jest wyeliminowany. Sesa nie przyciemnia włosów, natomiast olej Bhringraj może przynosić taki dodatkowy efekt.

3 Opinie