Olejek palmowy pozyskiwany jest w procesie tłoczenia na zimno nasion olejowca gwinejskiego. Otrzymany produkt nie powinien być poddany rafinacji, ponieważ straciłby wtedy wszystkie składniki tłuszczowe i witaminy. Naturalny olejek ma żółto – brązowy odcień, a ten po oczyszczaniu jest zbitą masą w kolorze białym lub żółtym.
Przechowywany w lodówce tężeje, a trzymany w temperaturze pokojowej przybiera płynną postać.
Olejek palmowy słynie z niesamowitych właściwości. Przeznaczony jest do pielęgnacji suchej skóry głowy i zniszczonych włosów. Nie powinny korzystać z niego osoby z łojotokiem skóry głowy, ponieważ podczas kuracji wydzielanie sebum mogłoby się nasilić. Jak olejek palmowy wpływa na kondycję włosów? Po pierwsze, silnie je nawilża i regeneruje. Posiada działanie wygładzające, zmiękczające i odżywcze. Odbudowuje rozdwojone końcówki włosów, zapobiega dalszym uszkodzeniom pasemek, wzmacnia cebulki włosowe. Natłuszcza skórę głowy, pomaga w walce z suchym łupieżem i innymi skórnymi chorobami głowy. Pomaga rozczesać pasemka i ułożyć fryzurę. Zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego, takich jak: promieniowanie słoneczne, słona lub chlorowana woda, uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne, zanieczyszczenia.
Nie ma nic prostszego niż stosowanie olejku palmowego. Wybrać jedynie musimy najbardziej odpowiadającą nam metodę nakładania kosmetyku. Olejek palmowy można nanosić i na suche, i na mokre włosy. Zadbać jedynie trzeba o to, by głowa była czysta, a włosy oczyszczone z nadmiaru sebum, kurzu i brudu, które zebrały się w ciągu dnia. Przed aplikacją kosmetyk należy podgrzać, by zmienił stan skupienia na płynny. Niewielką ilość olejku palmowego nakłada się na całą długość włosów; nieco trochę więcej produktu można wetrzeć w końcówki pasemek. Należy unikać aplikacji bezpośrednio na skórę głowy – skutkować by to mogło obciążeniem włosów i zwiększeniem się łojotoku lub pojawieniem się łupieżu.
Co jeszcze powinnaś wiedzieć o olejku palmowym? Aby na dłużej zachował swoje właściwości i składniki, należy w odpowiedni sposób go przechowywać. Produkt trzeba chronić przed dostępem światła i wilgoci; zawsze należy przechowywać go w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Poza tym, olejek palmowy może stanowić dodatek do innych kosmetyków pielęgnacyjnych.
mam ten olej, ale nie widziałam że można używać go na włosy
można, podobnie jak kokosowy
ma podobne właściwości do oleju kokosowego, tylko zapach ma dość specyficzny 🙂
kolor również 🙂