Olejek migdałowy polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry i włosów. Zawiera wiele cennych składników, w tym kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Pozyskiwany jest ze słodkich lub gorzkich migdałów poprzez tłoczenie na zimno. Możemy kupić go w sklepach zielarskich, dużych marketach lub w Internecie.
Przed zakupem warto zwrócić uwagę na skład, kraj pochodzenia i warunki przechowywania produktu.
Olejek migdałowy możemy stosować na kilka różnych sposobów. Produkt świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry. Sprawdzi się jako kosmetyk nawilżający suchą cerę, dodatek do peelingu, krem na cienie pod oczami, maseczka łagodząca słoneczne poparzenia, produkt pielęgnacyjny do skóry dłoni i stóp, balsam zmiękczający usta, kosmetyk do demakijażu i olejek do kąpieli; bywa także używany do produkcji mydeł, perfum i emulsji. Oczywiście najczęściej olejek migdałowy jest wykorzystywany podczas pielęgnacji skóry głowy i włosów. Jak prawidłowo należy go używać?
Tak jak każdy inny olejek, tak i olejek z migdałów, sprawdzi się bardzo dobrze w zabiegu olejowania włosów. Taką kurację przeprowadza się przed myciem głowy. Pasemka pokrywa się dużą ilością olejku, a po upływie około godziny całość zmywa się delikatnym szamponem. Olejek migdałowy nadaje się też do regenerowania rozdwojonych końcówek i zabezpieczania ich przed przesuszeniem lub uszkodzeniem. Wystarczy niewielką ilość kosmetyku dokładnie wetrzeć w końce pasemek. Olejku z migdałów można też użyć jako dodatek do maseczek i odżywek. Kilka kropel tego specyfiku można również wsmarować w skórę głowy i w ten sposób wzmocnić cebulki włosowe lub przyspieszyć krążenie krwi. Taka metoda aplikacji pomaga w walce z łupieżem.
Co daje nam prawidłowa aplikacja olejku z migdałów? Skóra twarzy i ciała są nawilżone i odżywione. Zmarszczki, rozstępy i przebarwienia ulegają wygładzeniu i rozjaśnieniu. Komórki skóry są zregenerowane, a uszkodzenia naskórka szybciej się goją. Składniki zawarte w produkcie (kwasy tłuszczowe, proteiny, magnez, witaminy A, E, D i B) kompleksowo dbają o cały organizm. Poza tym olejek migdałowy dba także o włosy i skórę głowy. Łagodzi stany zapalne i likwiduje skórne choroby. Wygładza pasemka, nadaje im zdrowy blask, domyka łuski włosowe. Odbudowuje zniszczone włosy i końcówki pasemek. Olejek migdałowy bardzo łatwo się nakłada i szybko wchłania się w wewnętrzne struktury włosów. Nie pozostawia tłustej powłoczki, lecz ochronną barierę, która zabezpiecza włosy przed promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami środowiska i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Mam ten olejek, ale używam go tylko do zmywania wodoodpornego tuszu i linera.
Jest idealny do tego bo jest bardzo delikatny. Ja też używam go demakijażu ale również do włosów. Polecam Ci
dla mnie najlepsze jest w nim to że nie jest tłusty i cięzki. Latwo go nałóżyć a potem zmyć.
Dodaje kropelke do kremu, którego używam na noc, bo akurat dla mn ie taki czysty olejek byłby trochę za ciężki gdybym miała go codziennie używać.
Musze wykorzystać Twoj patent 🙂
Migdały są bardzo zdrowe więc pewnie i olejek z nich jest dobry
pewnie tak ale ten słodki zapach ciężko znieść
przecież zapach jest bardzo delikatny!
Może i delikatny ale jest tak słodki, że aż duszący!
podobno jest dobry na rozstępy
to prawda, trzeba go wetrzec mocno zaraz po peelingu
Jest tak delikatny ze każdy może go używać , niezależnie od typu skóry
Moj ulubiony! <3