Firma L’ biotica uwielbia tworzyć kosmetyki do włosów na bazie naturalnych składników. Z tego powodu chętnie wykorzystuje naturalne olejki, które gwarantują kompleksową ochronę i regenerację włosów na całej ich długości.

Biovax Bambus & Olej Avocado to wyjątkowy produkt. Jest stworzony z naturalnych składników, nie posiada parabenów, szkodliwych silikonów o właściwościach komedogennych ani składników typu SLS czy SLES, czyli detergentów chemicznych zakłócających poprawne funkcjonowanie skóry.
Olejek jest zamknięty w małej, plastikowej butelce w kolorach głębokiej zieleni i złota. Wygląda bardzo przyjemnie, łatwo się go aplikuje na włosy. 50 ml produktu wystarczy na 2- 3 miesiące.

Biovax Bambus & Olej Avocado zawiera naturalne oleje zarówno z liści, jak i z pędów bambusa.

Roślina jest powszechnie znana ze swoich właściwości odmładzających i regenerujących włosy. Pędy bambusa zawierają ponadto moc witamin, tak istotnych w pielęgnacji włosów. Olejek bambusowy głęboko odżywia i zabezpiecza przed uszkodzeniami łuski włosa.

Biovax Bambus & Olej Avocado zawiera ponadto olejek z awokado, który ma silne właściwości regenerujące. Dociera do uszkodzenia w strukturze włosa i odnawia go. Jest on bogactwem witamin z grupy B. Ich obecność sprawia, że włosy są wzmocnione, przestają wypadać i siwieć. Obecne z olejku witaminy E, C, D i K przyczyniają się m.in. do szybszego wzrostu włosów, odpowiadają za ich blask i witalność, dbają o cebulki i skórę głowy.

Komplet minerałów obecnych w olejku (magnez, żelazo, fosfor, potas, sód i cynk) regulują procesy zachodzące w komórkach skóry- m.in. regulują łojotok i nawilżają skórę przesuszoną. Olejek awokado zawiera kwasy tłuszczowe z grupy omega- 6 i omega- 9. Wzmacniają one barierę ochronną skóry i odżywiają włosy, dzięki czemu nie tracą one sprężystości, energii i witalności. Olej z awokado posiada wysoką zawartość działającego antyoksydacyjnie chlorofilu.

Biovax Bambus & Olej Avocado ma za zadanie zregenerować i odżywić włosy. Jest gęsty i łatwo się go aplikuje (nie ma obawy że spłynie z włosów). Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów. Panie, które mają bardzo zniszczone włosy, powinny stosować go w celu regeneracji. Biovax Bambus & Olej Avocado będzie również świetną terapią ochronną dla włosów normalnych. Komplet witamin i minerałów zawartych w oleju z awokado będzie świetną profilaktyką dla włosów zdrowych, które też potrzebują uwagi i pielęgnacji. Świetny olejek, szkoda tylko, że o tak małej pojemności.

Jedna opinia