Naturalne olejki najlepiej czują się w… naturalnej postaci, ale bardzo dobrze sprawdzają się również w preparatach kondycjonujących włosy. Takie produkty nie tylko pomagają ujarzmić pukle i zapewniają im olśniewający wygląd, ale dodatkowo odżywiają i chronią.

Jednym z najbardziej skutecznych produktów zawierających naturalne olejki, jest kosmetyk lansowany przez firmę ALTERNA. Jest to suchy olejek w sprayu, kondycjonujący włosy i zapobiegający ich puszeniu.

Dry Oil Mist Frizz jest zbawieniem dla wszystkich kobiet, uparcie walczących z trudnymi do ułożenia, napuszonymi włosami o lekko przesuszonych końcach, których nie sposób ugładzić ani w żaden sposób kontrolować.

Olejek jest suchy, co oznacza że bardzo dobrze odnajduje się na włosach cienkich i delikatnych, z tendencją do przetłuszczania. Atomizer pozwala rozprowadzić delikatną mgiełkę na całej głowie, nie przeciążając przy tym włosów i nie tworząc na nich tłustego filmu.

Można go używać do stylizacji– na suche włosy – aby je ujarzmić, zdyscyplinować i łatwo wyczarować piękny wygląd i blask.

Bogactwo naturalnych olejków sprawia, że Dry Oil Mist Frizz może być używany jako bardzo skuteczna odżywka do włosów. Wystarczy spryskać nim wilgotne włosy po myciu. Mikroskopijne cząsteczki olejów wnikną w wilgotne włosy, odżywiając je od wewnątrz.

Głównym olejkiem zawartym w produkcie ALTERNA jest olej z bambusa, który bardzo skutecznie wzmacnia włosy i zwiększa ich objętość. Włosy rosną grubsze, lepiej odżywione i zregenerowane.

Olejek z bambusa ma również właściwości odmładzające.

Dry Oil Mist Frizz zawiera ponadto olejek marakuja, który jest nieocenionym źródłem witamin, minerałów oraz dobrych kwasów tłuszczowych usprawniających procesy wewnątrz komórek. Równie cenny dla włosów jest wyciąg z tungowca molukańskiego, dzięki któremu włosy będą wygładzone i zregenerowane. Dry Oil Mist Frizz obfituje w olej jojoba, który pełni funkcję chroniąca włosy i znacznie wspomaga ich wzrost.

Olejek ma pojemność 125 ml i wystarczy na dosyć długo, gdyż nie potrzeba go wiele, aby nadać włosom blasku i kondycji.

Jedna opinia