Olejki do włosów – wspaniałe, naturalne odżywki, które działają na zewnątrz i we wnętrzu włosów. Są wielozadaniowe, doskonale chronią i skracają czas suszenia pasm, nadając im zdrowego blasku. Ich stosowanie to prawdziwa przyjemność i miłe zaskoczenie – włosy stają się piękniejsze już od pierwszej aplikacji. Jednym z ciekawszych olejków na rynku jest olejek do włosów Aura Botanica od Kerastase.

Kerastase Aura Botanica – czym się wyróżnia?

Olejek jest nietypowy, ponieważ dwufazowy i wyposażony w atomizer. Aplikacja jest niezwykle prosta i komfortowa: Kerastase Aura Botanica rozpyla się na włosach, a jego delikatna formuła nie przeciąża pasm. Olejkowa mgiełka ma za zadanie ujarzmić suche, sztywne i puszące się włosy, które straciły blask i kondycję. Mgiełka jest niezwykle lekka, ponieważ oprócz wysokiej klasy olejków zawiera wodną bazę, która ułatwia transport cząstek olejku do wnętrza włosów i dobrze kontroluje ich puszenie oraz stopień nawilżenia. Znamiennie jest to, że olejek Kerastase Aura Botanica zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego, a jego formuła jest w 96% biodegradowalna. Aura Botanica to produkt wolny od siarczanów, parabenów i silikonów.

Kerastase Aura Botanica – działanie

Olejek Kerastase działa na dwóch poziomach: odżywia włosy od wewnątrz i zabezpiecza je na powierzchni. Stanowi świetną termo-ochronę pasm (nawet do 230 stopni). Jest doskonały przed suszeniem włosów, dobrze je ochrania i natychmiast kondycjonuje pasma, sprawiając, że wyglądają dobrze i zdrowo. Aura Botanica jest doskonały do nabłyszczania i zmiękczania włosów, a przy tym delikatny i lekki: można go rozpylać na włosy nawet kilkukrotnie w ciągu dnia.

Kerastase Aura Botanica – skład

Olejek składa się przede wszystkim z marokańskiego oleju arganowego, który jest świetną ochroną przed wysokimi temperaturami; olej arganowy potęguje ponadto blask włosów i zapewnia im miękkość, oraz wzmacnia elastyczność). Drugim naturalnym składnikiem zastosowanym w Aura Botanica jest samoański olej kokosowy: odpowiada on za odżywienie włosów, wzmacnia pasma i nadaje im sprężystości. Faza wodna olejku pochodzi z destylacji kwiatów: nadaje delikatności i pięknego zapachu włosom. Kerastase Aura Botanica zawiera dodatkowo eteryczny olejek ze słodkiej pomarańczy, który działa jak aromaterapia i działa antyoksydacyjnie, blokując toksynom wnikanie do wnętrza włosów. Całości dopełnia olejek z awokado, który jest bombą witaminową dla włosów.

Kerastase Aura Botanica – aplikacja

Mgiełkę Aura Botanica należy wstrząsnąć przed użyciem, aby połączyły się obie fazy kosmetyku (olejowa i wodna). Olejek należy rozpylić na włosach, omijając skórę głowy. Można go aplikować zarówno na wilgotne włosy po umyciu, jak i na suche – tuż przed stylizacją.