Seria olejków do włosów Kerastase Elixir Ultime to rozwiązanie, po które często sięgają właściciele salonów fryzjerskich. Czy słusznie? Dowiedz się, co kryje w sobie Oleo-Complexe i jak działa złoty olejek do włosów Kerastase.

Olejowanie włosów jest coraz popularniejsze nie tylko ze względu na panującą modę na naturalną pielęgnację, ale również z uwagi na korzyści, jakie przynosi włosom. Zwłaszcza gdy korzystamy z produktu takiego jak uniwersalny olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime. To najpopularniejszy wśród wszystkich luksusowych olejków z tej serii.

Kerastase Elixir Ultime – skład

Produkt zawiera dobrze skomponowany zestaw substancji o bardzo skutecznym działaniu. To zapewnia olejkowi Kerastase Elixir Ultime popularność wśród profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, dla jakich włosów idealny będzie Oleo-Complexe, czyli kompleks czterech naturalnych olejków roślinnych:

  • olejek pracaxi (wzmacniający odporność),
  • olejek kameliowy (wygładzający),
  • olejek arganowy (zapewniający termoochronę),
  • olejek kukurydziany (odżywiający).

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że skład olejków do włosów Kerastase to nie tylko naturalne olejki roślinne. Niestety nie można stosować go na skórę głowy i wyjątkowo uwrażliwione włosy, ponieważ zawiera silne substancje konserwujące, obciążające silikony, a nawet alkohol, który może wzmagać wysuszanie włosów. Skład Kerastase Elixir Ultime nie jest do końca naturalny.

Jak działa olejek do włosów Kerastase?

Kerastase Elixir Ultime z Oleo-Complexe to uniwersalny olejek do włosów, który z powodzeniem stosuje się w codziennej i okazyjnej pielęgnacji włosów normalnych, grubych, cienkich, prostych, kręconych, zniszczonych, puszących się itd. Ciężko stwierdzić, czy uniwersalność jest zaletą.

Regularnie stosowany na włosy olejek spełnia swoje zadanie, czyli:

  • zapewnia włosom dogłębne odżywienie,
  • podkreśla naturalny blask włosów,
  • nadaje miękkość i ułatwia rozczesywanie.

Wbrew krążącym opiniom olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime nie nadaje się jako kuracja regenerująca. Jedynie wzmacnia włosy i dodaje im sprężystości, dlatego w przypadku mocno zniszczonych włosów może nie przynieść oczekiwanego efektu. Nawet stosowany na godzinę lub więcej przed myciem włosów, czyli metodą wzmacniającą jego działanie.