Olejki do włosów nie zawsze muszą mieć płynną i krystaliczną formułę. Produkty bazujące na olejach roślinnych są równie skuteczne, kiedy mają np. kremową formę. Świetnym przykładem jest odżywka do włosów suchych i matowych Pure Care Dry Oil od Dove Advanced Hair Series.

Dove Pure Care Dry Oil to seria czterech produktów do pielęgnacji włosów, która obejmuje: szampon, odżywkę i dwa olejki. Bardzo ciekawy produkt to odżywka do włosów suchych i matowych z tej serii. Dove postarało się, aby była nie tylko łatwa w użyciu, ale również skuteczna i wyjątkowo bogata w cenne substancje odżywcze.

Odżywka Dove Pure Care Dry Oil zawiera trzy olejki roślinne.

– Silnie odżywcze działanie niesie ze sobą olej kokosowy, który jest niezastąpionym dla włosów źródłem cynku, potasu i magnezu. Domyka rozchylone łuski włosów, dlatego nadaje się do pielęgnacji przesuszonych pasm. Im mniej rozchylone łuski, tym mniejsza utrata wody z włosa.

– Źródło cennych kwasów tłuszczowych omega-7 (oleopalmitynowych) to olejek makadamia. Odpowiada za regulację niemal wszystkich procesów zachodzących we włosach i ich obrębie. Działa odmładzająco, zapobiega utracie wilgoci, wygładza i upiększa pasma.

– Bomba witaminowa dla włosów to natomiast olej ze słodkich migdałów, w którym znajdują się duże ilości witamin A oraz E. Obie odpowiadają za procesy starzenia się włosów, które zostają zahamowane. Olej migdałowy uelastycznia, regeneruj, nawilża i wzmacnia zniszczone włosy.

Formuła Dove Advanced Hair Series Pure Care Dry Oil:

Olejowa odżywka do włosów suchych i matowych Pure Care Dry Oil to nic innego jak krem pielęgnacyjny. W plastikowej tubie dostajemy 250 ml kremu na bazie olejów o pięknym miodowo-karmelowym zapachu. Taka ilość, mimo sporej gęstości formuły, wystarcza na długo i można uznać, że Dove Pure Care Dry Oil jest bardzo wydajnym kosmetykiem.

Stosowanie tej odżywki nie powinno nikomu przysporzyć kłopotu. Wystarczy nanieść niewielką ilość Dove Advanced Hair Series Pure Care Dry Oil na włosy i rozsmarować na całej ich długości omijając jedynie nasadę. Najlepiej robić to na wilgotne włosy i spłukać po mniej więcej kwadransie.

5 Opinie