Matowe włosy to zmora wielu kobiet. Jak nadać im blask i zdrowy wygląd, a jednocześnie zadbać o pasma aż po same końce? Najlepiej za pomocą olejku do włosów. Jednym z ciekawszych okazuje się być pięknie wydany olej, sygnowany marką Redken. Diamond Oil Shatterproof Shine to produkt, który z pewnością przyciąga uwagę eleganckim wyglądem. Jak działa na włosy? Jakie zbiera opinie i co skrywa designerska buteleczka?

Redken Diamond Oil – opis i skład

Redken Diamond Oil to szereg naturalnych olejków, wśród których znajduje się jeden dotąd niespotykany. Olejek z nasion kolendry to substancja bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (ich stężenie sięga aż 90%) oraz szereg antyoksydantów z grupy tokoferoli. Jego obecność sprawia, że Redken Diamond Oil ma właściwości silnie odżywiające włosy. Regeneruje i odpowiada za procesy odnowy, przywraca odpowiedni stopień nawilżenia i dba o elastyczność oraz blask włosów. Redken Diamond Oil polecany jest nie tylko do matowych pasemek. Będzie doskonały dla tych zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, dobrze odnajdzie się również na włosach, które zaczynają słabnąć, starzeć się, tracą sprężystość i potrzebują wzmocnienia. Olejek z nasion kolendry nie jest jednak jedynym olejkiem, jaki skrywa się w eleganckiej bursztynowej butelce o kształcie diamentu.

Pozostałymi olejkami nabłyszczającymi i pielęgnującymi włosy są:

  • olejek słonecznikowy – idealny do włosów suchych i pozbawionych witalności; stanowi bogactwo beta-karotenu i witaminy E, doskonale wzmacnia włosy
  • olej z pestek moreli – pięknie pachnący, delikatny olejek, który dobrze kondycjonuje włosy, ułatwia ich rozczesywanie i modelowanie

Redken Diamond Oil – aplikacja i stosowanie

Olejek Redken Diamond Oil Shatterproof Shine można używać codziennie, a nawet wielokrotnie w ciągu dnia (ta druga opcja sprawdzi się na włosach wyjątkowo suchych i sztywnych, którym brak elastyczności). Kilka kropli olejku należy nanieść na suche lub wilgotne włosy od połowy ich długości.

  • Redken Diamond Oil nałożony na włosy zaraz po myciu zabezpieczy je przed gorącym nawiewem suszarki i odżywi.
  • Redken Diamond Oil nałożony na suche włosy przed czesaniem, układaniem i stylizacją pozwoli je okiełznać, ułatwi rozczesywanie i nada włosom blask.

Olejek Redken Diamond Oil zbiera dobre opinie: jest alternatywą dla syntetycznych silikonów nabłyszczających włosy. Zadba o ich wygląd a jednocześnie odżywi i zabezpieczy końce pasm. Pozytywne opinie na temat Redken Diamond Oil spowodowane są również tym, że olejek chroni włosy przed toksynami zawartymi w powietrzu – z tego względu nadaje się idealnie jako produkt dbający o „włosy w wielkim mieście”.